کامبیز درم بخش: فضای نمایشگاهی برای نمایش هنر معاصر یک ضرورت است بازگشت Back
 
فضای نمایشگاهی برای نمایش هنر معاصر یک ضرورت است
کامبیز درم بخش گفت:برای نمایش هنر معاصر به فضایی مانند موزه یا گالری ملی هنرهای معاصر نیازمندیم.
کامبیز درم‌بخش عضو شورای هنری دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر که آثارش در قالب پروژه در جشنواره دهم به نمایش در آورده است در گفتو گو با ستاد خبری دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر ،گفت:من در این نمایشگاه آثاری را به نمایش در آوردم که قبل از این تحت عنوان مجموعه «سورپرایز» در گالری ویستا به نمایش در آمده بود.
او گفت:زمانی که قرار شد برخی گالری های منتخب در جشنواره شرکت کنند و یک هنرمند و آثارش را که در سال گذشته موفق بوده را به نمایش در بیاورند.گالری ویستا این مجموعه را انتخاب کرد.این آثار برای خود من آثاری متفاوت و منحصر به فرد هستند که هر کدام موضوعی خاص را دنبال می کنند و در نهایت به هم مرتبط هستند.
این هنرمند سرشناس گفت:این آثار حاصل آن نگاهی است که من سال ها در هنر دنبال می کردم و علیرغم ظاهر متفاوتی که در بیان طنز دارد ، اما درونمایه کارها همان چیزی است که قبل از این هم وجود داشته است.
درم بخش با بیان این که امسال آثار خوبی به جشنواره ارائه شده است ، گفت:جشنواره تجسمی از این نظر که ما می توانیم نمایی کلی از هنر تجسمی ایران در سطوح مختلف را ببینیم ،اهمیت دارد.یکی از دلایلی که من این پروژه را در این جشنواره به نمایش درآوردم آن بود که بتوانیم تصویری از هنر هنرمندان جوان را در کنار اساتید و هنرمندان پیشکسوت ببینیم.
او گفت:این روش باعث می شود که هنرمندان جوان به کسب تجربه بپردازند و زمینه های شکوفایی آن ها فراهم شود چرا که استعدادهای درخشانی هستند و باید آن ها را بهتر و دقیق تر دید.البته لازمه ایجاد این بستر بدون شک فضا است.ما امروز مکان نمایشگاهی مناسبی نداریم که بتوانیم آثار ارسال شده به یک جشنواره را به درستی به نمایش در بیاوریم و مجبور هستیم بخش اعظمی از آثار یک جشنواره را به دلیل نبود فضا حذف کنیم.ما به فضایی برای نمایش آثار هنر معاصر در شکل و شمایل یک موزه یا گالری ملی احتیاج داریم.
این هنرمند گفت:مکان یکی از مهم ترین ارکان برای به وجود آمدن هنر معاصر است و این مسئله اگر رفع نشود بدون شک اتفاق ناخوشایندی رخ می دهد و نباید توقع چندانی از رشد جشنواره هنرهای تجسمی داشت.
او در پایان نسبت به بخش ویژه استان ها در جشنواره امسال ابراز خرسندی کرد و گفت:ما گنجینه های فراوانی را در شهرستان ها داریم که تمرکززدایی از تهران موجب می شود آن ها بهتر دیده شوند. 
گفتنی است، دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر تا 4 اسفند سال جاری در موسسه فرهنگی و هنری صبا دایر می باشد.
تاریخ خبر:  1396/11/14